Uluslararası Ticaret ve Finansman Bölümümüzün CFA Üniversite Yakın İlişki Programı’ndaki Üyeliği Sürüyor

4 Ekim 2021

Üniversitemizde İktisadi, İdari ve Sosyal Bilimler Fakültesi’ne bağlı olan Uluslararası Ticaret ve Finansman Bölümümüz, 14 Ekim 2020 tarihinde, finansal analiz ve yatırım uzmanlığı alanında dünyanın en iyi mesleki kuruluşlarından olan CFA (Chartered Financial Analyst) Enstitüsü tarafından tanınarak, CFA Üniversite Yakın İlişki Programı’na (UAP) seçilmiş ve böylece küresel boyutta alanındaki benzer seçkin bölümler arasında yerini almıştı. Bölümümüzün bu ilk yıldaki performansının değerlendirilmesi sonucunda, üyeliğinin devam ettirilmesi kararının alındığını öğrenmenin mutluluğunu yaşıyoruz.

Bölümümüz ve üniversitemiz için hem akademik hem de mesleki anlamda oldukça prestijli olan bu üyelik sayesinde bölüm hocalarımız ve öğrencilerimiz bu kuruluşun sunduğu etkinliklere, bilgi sunumlarına ve çalıştaylara katılabiliyor. Öğrencilerimiz CFA’dan ücret bursu kazanarak büyük öneme sahip üç aşamalı finansal analist/ uzman sertifika sınavlarına girebiliyor. Sınavlarda başarılı olanlar, dünyanın her kurumunda finans uzmanları olarak tercih edilen meslek insanları arasına katılabiliyorlar.

CFA Institute, UAP programına seçtiği bölümleri, genel akademik faaliyetleri, eğitim-öğretim düzeyleri ve bilimsel araştırmadaki performansları ve tabii ki CFA faaliyetlerindeki katılımları bakımından da geniş ölçüde değerlendirerek UAP’deki bölüm üyeliğinin devamına ilişkin karar alıyor. Uluslararası Ticaret ve Finans Bölümümüzün 2020-2021 değerlendirmesi sonucunda, CFA-UAP’deki yerinin ve üyeliğinin devam etmesi kararının alındığını büyük bir mutlulukla öğrendik. Bölümümüzü bu başarısından ötürü kutluyoruz.

Detaylar için: https://www.cfainstitute.org/

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.